20.02.2023ж. апталық аясында «Тігін өндірісі және киімді модельдеу» мамандығы бойынша «Адамдар шеберлікпен туылмайды, алған шеберлігімен мақтанады. Ертегі әлеміне саяхат» атты тақырыптық жиын өтті.  Ө/о шебері Д.А.Қамысбаева.

21.02.2023 ж. «Манекендегі көйлектің макеті» атты  шеберлік сағаты  өткізілді.

Киім тігу  - үлкен іс

Барлығына берілмес,

Мамандығын кім сүйсе

Соған  қонар бұл жеңіс.

Республикалық WS Ұлттық чемпионатының қатысушысы Литовкина Анастасия манекенде матаны түйреудің үш әдісі туралы айтты. Манекендегі кесілген бөлшектердің орналасуын, тігістердің бағытын және ілгектердің саңылауларының өлшемін анықтайтын ілгек және өру жіптерінің өзара орналасуы манекен әдісінің негізгі ережесі болып табылады. Детальдардағы жіптердің бағыты үлгінің пішініне байланысты өзгертіледі.Қажет болса, оны 45 градус бұрышта орналастырады. Үлгі жасауға арналған тұтас кесілмеген матадан жаңа пішінді қалай жасау керектігін көрсетті. Жасаңыз, жалғастырыңыз,  қолыңыздан келеді!

Ө/о шебері  Е.А.Гмыза.

22.02.2023 ж. С21ПУ тобында өндірістік оқытудан ашық сабақ өтті.

Сабақтың тақырыбы: «Үлгі бойынша блузканың жағасын әзірлеу және жасау».

Бүгінгі біздің сабағымыздың ұраны: «Адам барлық жағынан жақсы болуы керек...  бет әлпеті, ойы , киім киісі. Оған киім үлгісін жасаудағы  білімі мен дағды қажет болады». Сондай-ақ, сабақтың келесі мақсаттарын, яғни блузканың жағасын құруды, кесуді және өңдеуді орындау барысында  еңбек дағдылары мен  тәсілдерін  дамытуды жүзеге асырды.

Үйренді:

1. Жаға құрылымының сызбасын салу
  2. Негізгі жіпті ескере отырып, жағаны кесу.
  3. Жоғарғы жағаның қайталануы
  4. Жағаны айналдыру
  5. Жағаның бұрыштарын кесу
  6. Жаға жиегін қайтару
  7. Жағаны тігінен қайтару
  8. Дайын жаға үлгісі

Сабақтың мақсаты: блузканың жағасын әзірлеу  және жасау дағдылары мен тәсілдерін  жетілдіру.

Күтілетін нәтижелер:

- Студенттердің өздік жұмыстарында технологиялық бірізділікті қолдану дағдыларын қалыптастыру.

- Жаға салудағы өзіндік еңбек тәсілдері  мен дағдысы.

- Техникалық шарттарды сақтай отырып, кесу техникасын меңгеру.

- Жағаны дайындаудың технологиялық ретін білу.

- Технологиялық реттілік бойынша жағаны өңдеу.

Ө/о шебері Р.М.Ундизова