Бүгін, 20.07.2024ж қазақтың әйгілі кескіндемешісі, график-суретші, қазақ бейнелеу өнерінің негізін салушылардың бірі Әбілхан Қастеевтің туғанына 120 жыл толуына орай, М.Тынышпаев атындағы тарихи-өлкетану музейінде,  «Хас шебердің мұрасы» атты көрме ұйымдастырылды. Көрмеге 50-ден астам көркем және графикалық туындылары , киген киімдері және ағаштан ойып жасалған туындылары қойылды.

Әбілхан туған жердің әсем табиғатын, оның дидарыңдағы адам қолының жасампаз өзгерістерін зор шабытпен бедерлей алған суреткер. Суретшінің туып-өскен жері — Алматы облысына қарасты Жаркент төңірегі. Қазақстанның халық суретшісі (1944). Қазақстан Суретшілер одағы басқармасының төрағасы (1945-1956). Еңбек жолын Түрксіб темір жол құрылысында жұмысшы болып бастады. Мәскеудегі көркемсурет студияcында Н.Г.Хлудов пен И.Бродскийден сабақ алды (1929-1936). Халық өмірінің алуан көріністерін шынайы бейнелеген мыңнан астам көркем туындыларды дүниеге келтірген. Аталған іс шараға колледж кітапханашысы Исабекова Р.Б. ұйымдастыруымен, арнайы пәндер оқытушысы Сетербаева Г.М. жетекшілігімен, С 11П топ студенттері қатысты. Мақсаты: Студенттерді бейнелеу өнерінің негізін салушы Ә.Қастеевтің суретші дарынымен таныстыра отырып, оларды адамгершілікке, отансүйгіштіккетәрбиелеу; студенттердің бойына эстетикалық қасиеттерді қалыптастыру.